Počítačová podpora v archeologii 2022

21. ročník konference, 1.-3. 6. 2022, Kostelec nad Černými lesy

Registrační formulář: https://forms.gle/kSTkv25a4FpMASjy9


Základní informace

Vážené kolegyně, vážení kolegové,
Archeologický ústav AV ČR v Praze Vás společně s Ústavem pro klasickou archeologii FF UK a dalšími partnery srdečně zve na 21. ročník konference Počítačová podpora v archeologii, která se letos vrací do tradičního jarního termínu (1. až 3. června 2022), tentokrát do Zájezdního pivováru v Kostelci nad Černými lesy.

Hlavním tématem konference je Archeologie otevřených dat. Uvítáme proto příspěvky soustředící se na výzkumné a další využití dat, která jsou dávána otevřeně k dispozici (např. pochází z otevřených databází či jiných obdobných zdrojů). Naším cílem je diskutovat možnosti opakovaného užití dat v archeologii v souladu s FAIR principy. Tématu se bude věnovat i večerní přednáška zvaného hosta.

Letošní ročník bude vzhledem ke kratšímu odstupu od proběhlé podzimní konference z části doplněn o tematické workshopy, které budou probíhat každý den v odpoledních hodinách. I ony se tematicky vážou k problematice opakovaného užítí dat (data re-use).


Finální program konference a kniha abstraktů ke stažení zde: https://amcr-info.aiscr.cz/ppa2022/PPA_2022_Abstrakty.pdf


Termíny registrace

Termín pro přihlášení příspěvků a rezervaci ubytování na konferenci je 20. 4. 2022. Abstrakty příspěvků lze zasílat do 30. 4. 2022 na email ppa2022@arup.cas.cz

Přihlášení bez příspěvku je možné do 27. 5. 2022, avšak bez zaručené dostupnosti ubytování.

Registrovat se můžete pomocí formuláře pod odkazem: https://forms.gle/kSTkv25a4FpMASjy9


Místo konání, ubytování a stravování

Mapa s vyznačením pivovaru, zámku a ubytování: https://mapy.cz/s/dabujohelo

Ubytování je možné v areálu zámku v Kostelci nad Černými lesy a v k němu náležejících penzionech. V případě naplnění kapacit je možné využít i ubytování v prostoru pivovaru. Pro rezervaci ubytování nás kontaktujte na e-mailové adrese ppa2022@arup.cas.cz nebo na telefonním čísle +420 776 309 227 (Eva Čepeláková).

Aktuální stav obsazenosti jednotlivých pokojů lze zjistit zde:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vTpzaPVaPZQEGavouVhPxzf3Dw8UxL5z7Z--upJ0fZNJtp4z09gZrFVU-1sfy3Ah04SmCavuiBWg7WO/pubhtml

Úhrady za ubytování budou řešeny na místě přímo s provozovatelem.

Po dohodě bude možné využít též "polní" variantu ubytování a přespat ve spacáku přímo v prostorách pivovaru.

Stravování v průběhu konference bude zajištěno v pivovarské restauraci. Jídla bude nutno si zvolit předem. Předběžný zájem o stravování vyplňte prostřednictvím přihlašovacího formuláře. Z registračního poplatku je hrazeno občerstvení při pauzách a čtvrteční raut. Ostatní konzumaci jídla a pití si účastníci hradí samostatně.


Konferenční poplatky

Konferenční poplatek činí 1100 Kč (platba v hotovosti na místě).

Studenti s příspěvkem/posterem se konference účastní zdarma.

Archeologický ústav AV ČR, Praha, v.v.i. Archeologický informační systém České republiky Ústav pro klasickou archeologii FF UK

Kontakt

E-mail: ppa2022@arup.cas.cz
Ubytování: +420 776 309 227 (Eva Čepeláková)
Facebook: https://www.facebook.com/events/276040734655076

Licence Creative Commons
Databáze Archeologická mapa ČR , jejímž autorem je Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i. a Archeologický ústav AV ČR, Brno, v. v. i., podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní (CC BY-NC 4.0). Užití dat i metadat podléhá této licenci, pokud není explicitně stanoveno jinak.
design by petrkincl.info
aktualizováno: 21. 3. 2022